Quina passada!

Dia del Medi Ambient, 5 de juny de 2021

Deessa Tànit

Aquesta figura tan gran de la Deessa Tànit ha estat construïda de materials reciclats.

El curs passat, els nostres alumnes varen participar amb la recol·lecció de materials per reciclar (ampolles de plàstic, llaunes, bosses, taps, etc.). Els artistes d’aquesta Deessa varen aprofitar una part d’aquest material que va estar dirigit a un taller per construir un cossiet. Un taller on es va conscienciar els alumnes de la importància de reciclar i tenir cura del nostre entorn.

Setmanes després, els creadors varen construir l’estàtua amb els materials de reciclatge que havien recollit de les diferent escoles d’Eivissa.

Finalment, l’estàtua es va exposar al Consell Insular d’Eivissa. Hi va haver representants de moltes escoles, inclosa la nostra: CEIP Sant Ciriac.

Avui, podem contemplar-la a la nostra entrada i la podrem gaudir al llarg de dues setmanes. A més de ser una representació espectacular de la Deessa Tànit, és una forma d’animar els nostres alumnes a reciclar i veure diferents usos dels materials que ens envolten

Artistes: 

Jorge Pineda Bruges

Patricia Borras de la Fuente

Simon Greet Deraeck